Co wziąć pod uwagę wybierając szafę do warsztatu?

Praca w warsztacie wymaga zgromadzenia dużej ilości materiałów, akcesoriów i narzędzi. Trudno wyobrazić sobie remont silnika, produkcję drewnianego krzesła czy nawet dorabianie zapasowych kluczy bez korzystania z pilników wkrętaków, środków smarnych czy elektronarzędzi. Im bogatsze wyposażeniem, tym większy problem z jego uporządkowaniem i organizacją. Do jego segregacji i przechowywania przydają się szafy metalowe warsztatowe.

Dlaczego porządek w warsztacie ma takie znaczenie?

Utrzymanie porządku jest ważne na każdym stanowisku pracy. Warsztat mechaniczny czy stolarski jest jednak miejscem bardzo specyficznym. Wykorzystuje się w nim setki drobnych przedmiotów, ostrych i szpiczastych narzędzi, elektronarzędzi zasilanych prądem, agresywnych środków chemicznych czy materiałów. Przypadkowo porzucony kawałek blachy, rozlany olej lub wata szklana są potencjalnym zagrożeniem wypadkiem. Dlatego też utrzymanie porządku jest nie tylko potrzebą, ale również nakazem wynikającym z przepisów BHP.

Precyzyjna segregacja drobnych przedmiotów, materiałów czy narzędzi ma również znaczenie dla sprawnego i szybkiego wykonywania pracy. Nietrudno sobie wyobrazić, jak byłaby ona utrudniona, gdyby mechanik za każdym razem musiał poszukiwać w stosie nakrętek tej o odpowiedniej średnicy. Wszystkie te problemy rozwiązuje odpowiednio dobrana szafa warsztatowa z pojemnikami, półkami lub innym wyposażeniem dostosowanym do potrzeb zakładu.

Dobra szafa warsztatowa – czym powinna się wyróżniać?

Jak wszystkie meble warsztatowe również dobra szafa powinna charakteryzować się solidnym wykonaniem i wytrzymałymi materiałami. W przeciwieństwie do tradycyjnych mebli domowych cz biurowych musi ona sprostać znacznie wyższym wymaganiom, jakie stawiają przed nią trudne warunki środowiskowe. Cechy dobrej szafy warsztatowej to przede wszystkim:

Może cię zainteresować:: Jak wybrać odpowiedni stół do warsztatu?

Rodzaje szaf warsztatowych

Szafa metalowa warsztatowa jest meblem o bardzo wielu zastosowaniach, które dodatkowo rozszerza jeszcze duży wybór typów konstrukcji. W ofercie firmy Fami, która zajmuje się produkcją takich mebli, znajdziesz rozmaite warianty szaf, począwszy od wymiarów, przez liczbę drzwi czy szuflad po ich konkretne przeznaczenie. Pozwala to na wyposażenie warsztatu w meble najlepiej dostosowane do profilu pracy oraz potrzeb pracowników. Oto najczęściej spotykane rodzaje szaf warsztatowych.

Szafa metalowa warsztatowa w ofercie Fami

Firma Fami specjalizuje się w produkcji mebli warsztatowych, które wyróżniają wysoka jakość materiałów, perfekcyjne wykonanie oraz wyjątkowa solidność i trwałość. W katalogach firmy znajdziesz również rozmaite szafy warsztatowe – z półkami, szufladami, drzwiami wahadłowymi i przesuwnymi, ubraniowe i na dokumenty – w wielu wymiarach. Każdy z wybranych modeli jest malowany proszkowo na jeden z czterech kolorów. Rozmaitość asortymentu sprawia, że znajdziesz tu odpowiednie wyposażenie do każdej firmy.