Kuwety i pojemniki plastikowe – o czym warto wiedzieć?

pojemniki plastikowe

Przemysł to dziedzina, w której bardzo ważne jest uporządkowanie oraz praktyczne rozwiązania. Warsztaty i magazyny nie mogłyby dobrze funkcjonować bez uporządkowania materiałów, a do tego niezbędne są solidne, pakowne i bezpieczne w użytkowaniu skrzynki, pojemniki i kuwety. Co oferuje rynek w tym zakresie? Co wziąć pod uwagę przy wyborze pojemników warsztatowych?

Rodzaj tworzywa wykonania pojemników

W zależności od naszych potrzeb, możemy nabyć pojemniki wykonane z różnych tworzyw. Różnią się one od siebie wagą, trwałością, pojemnością i wielkością. Najpopularniejsze są pojemniki plastikowe oraz pojemniki metalowe.

Pojemniki plastikowe

Pojemniki plastikowe najczęściej wykorzystujemy do przechowywania materiałów stosunkowo lekkich oraz drobnych. Niewielkie, zamykane pojemniki doskonale sprawdzą się do pogrupowania i przechowywania wszelkiego rodzaju gwoździ, śruby i nakrętki, ale także nieco większe elementy, takie jak śrubokręty, narzędzia warsztatowe czy części samochodowe. Pojemniki i kuwety warsztatowe wykonane z polipropylenu odznaczają się lekkością, a przy tym dobrą odpornością na skrajnie niskie i wysokie temperatury. Są odporne na zabrudzenia, na przykład osiadanie się kurzu, a także na zarysowania, uderzenia lub uszkodzenia podczas upadku. Małe pojemniki z plastiku mogą wytrzymać obciążenie do około 30 kilogramów. W miejscach, gdzie musimy posegregować wiele elementów i jednocześnie mieć do nich stały dostęp, świetnie sprawdzą się kuwety plastikowe z możliwością sztaplowania. W kuwetach i pojemnikach wykonanych z surowca polipropylenowego gwarantuje też ochronę w przypadku przechowywania elementów łatwopalnych. Godne uwagi są pojemniki wykonane z materiału ESD, czyli polipropylenu częściowo przewodzącego. Jest to wysokiej jakości materiał sztuczny przewodzący ładunki elektrostatyczne. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przechowywanie elementów podatnych na ładunki elektrostatyczne oraz wszelkich elementów elektronicznych.

Pojemniki metalowe

Dla cięższego asortymentu, przekraczającego 30 kilogramów, proponujemy kuwety i pojemniki metalowe. Można przechowywać w nich ciężkie i duże narzędzia lub urządzenia niezbędne w pracy warsztatowej. Wszystkie skrzynki posiadają wygodne i bezpieczne uchwyty, dzięki czemu ich przenoszenie, nawet z zawartością, nie będzie trudne. Z kolei tam, gdzie potrzeba wielu mniejszych pojemników na drobniejsze elementy, zastosowanie znajdzie regał typu „Domino” umożliwiający bezpieczne ułożenie obok siebie wszystkich pojemników z zachowaniem swobodnego dostępu do każdego z nich. Metalowe pojemniki i kuwety warsztatowe są odporne na korozję, otarcia czy pęknięcia. Dzięki temu, mimo intensywnego użytkowania wciąż wyglądają dobrze i prezentują się atrakcyjnie, świadcząc o profesjonalizmie.

 

Zastosowanie kuwet i pojemników warsztatowych

Jak już pokrótce wspomnieliśmy, pojemniki i kuwety warsztatowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Są niezbędne w warsztatach samochodowych, w magazynach, ale także w innych działalnościach, w których korzysta się z różnych narzędzi i drobnych akcesoriów. Kuwety i pojemniki warsztatowe są zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób – ich celem jest nie tylko uporządkowanie materiałów, ale też zwiększenie wydajności i ergonomii pracy. Korzystając z nich na co dzień, zauważymy, że poszukiwanie konkretnych materiałów czy narzędzi, które są nam akurat potrzebne, przebiega intuicyjnie. Modułowe kuwety, które można ustawiać jedne na drugiej pozwalają oszczędzać miejsce, a ciągły dostęp do ich zawartości bez konieczności ściągania pojemników znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Ponadto w sprzedaży dostępne są praktyczne akcesoria do kuwet w postaci regałów, stojaków, przekładek czy mobilnych wózków – dzięki temu łatwiej zorganizować warsztatową przestrzeń i maksymalnie ją wykorzystać, szczególnie gdy jest ona niewielka. Tak wyposażony warsztat czy inny zakład pracy z pewnością będzie się prezentował profesjonalnie i wzbudzi zaufanie naszych potencjalnych Klientów.

Zalety korzystania z pojemników warsztatowych

Wysoka jakość, ergonomia i funkcjonalność pojemników oraz kuwet warsztatowych, wykonanych z plastiku lub metalu, sprawiają, iż wielu fachowców decyduje się na ich wykorzystanie w swojej pracy. Mogą mieć wtedy pewność, iż pojemniki te okażą się trwałe, solidne i wygodne w użytkowaniu. Pozwolą też na bieżąco zachowywać porządek, nawet gdy praca wre. Warto też zaznaczyć, iż materiały użyte do produkcji tych pojemników są odporne na warunki panujące w warsztatach czy innych zakładach przemysłowych. Takiej trwałości z pewnością nie posiadają tradycyjne pojemniki przeznaczone do użytku domowego. Jeżeli więc zależy nam na wysokiej jakości produkcie, lepiej wybrać profesjonalne pojemniki i kuwety warsztatowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W sprzedaży można znaleźć mnóstwo rodzajów pojemników i skrzynek czy kontenerów. Mogą one być zamykane lub otwarte, modułowe, z uchwytami do przenoszenia lub bez nich, dostosowane do przechowywania w dedykowanych regałach, a także wykonane z różnych tworzyw. Decydując się na zakup, warto więc przemyśleć, w jakie potrzeby ma on trafić. Na czym szczególnie nam zależy? Co chcemy w nich przechowywać i w jakich ilościach? Czy zależy nam, by nie zabrały zbyt wiele przestrzeni? A może potrzebujemy pełen zestaw pojemników o niedużych wymiarach na drobne akcesoria warsztatowe? Wszystko to zdecyduje o tym, jaki konkretnie model pojemników wybierzemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.fami.com.pl.