Jak zrobić wózek transportowy do magazynu?

wózek magazynowy

W dzisiejszych czasach większość z nas poszukuje oszczędności. To całkowicie zrozumiałe. Jednym ze sposobów na to jest robienie różnego rodzaju rzeczy samodzielnie. Coraz częściej dotyczy to nie tylko przedmiotów codziennego użytku, ale również narzędzi wykorzystywanych w pracy – np. wózków transportowych.

Okazuje się bowiem, że wózki magazynowe z powodzeniem możemy zrobić z przedmiotów, które znajdziemy w ofertach sklepów, jak i z materiałów, które dostępne są np. na złomach i skupach metali. Sprawdźmy więc, jak zrobić wózek transportowy oraz czy jest to całkowicie bezpieczne dla osób, które będą z niego korzystać.

Jak zrobić wózek transportowy?

Jeśli chcemy samodzielnie stworzyć wózek magazynowy, musimy zacząć od zakupu poszczególnych materiałów i części, które będą nam potrzebne do jego produkcji. Będą to między innymi stalowe rurki, które stanowić będą podstawę szkieletu. Potrzebować będziemy również platformy, na której ułożymy towary, barierek, które je podtrzymują oraz rączki do ciągnięcia. Niezwykle ważnym elementem są również kółka, które znajdziemy w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych. Przed rozpoczęciem tworzenia własnego wózka, warto odwiedzić strony producentów, by zaczerpnąć inspiracji oraz wykonać projekt, w którym określimy wymiary poszczególnych elementów. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć materiały o odpowiedniej wielkości. Pamiętajmy, że wbrew pozorom nie wszystkie elementy wózka muszą być tworzone z nowych komponentów i materiałów. Wiele z nich znajdziemy na stronach internetowych z ogłoszeniami lub odwiedzając punkty złomu. Wybór używanych elementów to większe oszczędności, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Wady wózków robionych samodzielnie

Jak widać, samodzielne stworzenie wózka magazynowego nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Czy jednak jego zrobienie jest dobrym pomysłem? Jak się okazuje, niekoniecznie. Brak doświadczenia, użycie nieodpowiednich materiałów, zużycie niektórych części, które wykorzystamy w czasie tworzenia wózka – wszystko to może sprawić, że wózek tworzony samodzielnie nie sprawdzi się w czasie codziennej pracy. Wskutek tego możemy stracić pieniądze, które przeznaczymy na zakup materiałów i części do produkcji wózka. Wspomnieć należy również o czasie, który poświęciliśmy na jego konstruowanie oraz ewentualne późniejsze naprawy i przeróbki. To jednak nie wszystko. Największym problemem jest bowiem fakt, że samodzielnie stworzony wózek transportowy może okazać się zwyczajnie niebezpieczny i doprowadzić do wypadku w czasie pracy, w wyniku którego stracimy zdrowie lub życie. Warto więc mieć świadomość ewentualnego ryzyka i podjąć świadomą decyzje.

Przewaga wózków transportowych producentów z wieloletnim doświadczeniem

Biorąc pod uwagę obciążenia, które znosić muszą wózki platformowe, rozsądnym rozwiązaniem wydaje się więc zakup nowego wózka magazynowego od znanego i cenionego producenta. Przemawia za tym wiele argumentów. Przede wszystkim, wózki transportowe tworzone są z nowych materiałów, części i komponentów, które poddawane są testom jakościowym. Dzięki temu zyskujemy pewność, że są one wytrzymałe, solidne i trwałe – bez trudu zniosą nawet duże obciążenie. Co więcej, obciążenie to jest określone przez producenta. W przypadku samodzielnie stworzonego wózka nie mamy tak naprawdę wiedzy na temat tego, ile wytrzymają jego poszczególne elementy.

Warto wspomnieć również o tym, że wózki transportowe tworzone przez producentów z wieloletnim doświadczeniem to sprzęt sprawdzony, który powstaje według jasnych norm i wytycznych, z użyciem nowoczesnych technologii oraz sprzętu. W ofercie Fami znajdziesz nowoczesne i funkcjonalne wózki towarowe, które wyróżniają się funkcjonalnością i trwałością. Jednocześnie są to wózki dostępne w przystępnej cenie, nie zapłacisz więc znacznie więcej, niż za samodzielnie stworzoną konstrukcję. Słowem, to bezpieczne i opłacalne rozwiązanie.